Almanlara Krispy Kreme ve Taco Bell’i Türk iş insanı yedirecek

Gökmen Mert KURAL

İş adamı İlkem Şahin’in yönettiği İş Holding, geçen yıl Pizza Hut’ın Almanya birimini bünyesine katarken, bu kez iki ABD’li dev markayı daha ülkeye getirmeye hazırlanıyor. ABD’li çok uluslu fast foood markaları Taco Bell ve Krispy Kreme, Almanya’daki ilk zincirini İş Holding tarafından hizmete girecek. Berlin’de açılacak olan dev markaların ilk şubelerinin ardından mağaza sayısı 10’a çıkacak.

SADECE ABD ASKERİ YİYEBİLİYOR

Temmuz ve Ağustos aylarında açılacak şubeler, Almanya’daki sivillere yönelik ilk Taco Bell ve Krispy Kreme şubeleri olacak. Bilindiği üzere Almanya’da önemli bir ABD askeri gücü var. O gücün bulunduğu Almanya’daki Wiesbaden, Sprangdahelm ve Ramstein’daki ABD üslerinde Taco Bell şubeleri bulunuyor ve sadece Amerikan askerlerine hizmet veriyor.

Kaliforniyalı iş insanı Glen Bell tarafından 1962’de açılan Taco Bell’in halihazırda 7 Avrupa ülkesinde şubeleri bulunuyor. Bu ülkeler Hollanda, Finlandiya, İspanya, Portekiz, Güney Kıbrıs, Romanya ve Birleşik Krallık. Markanın dünya genelinde 8.000’den fazla noktada şubesi var. ABD’li bir başka dev Krispy Kreme’in ise dünya genelinde 1.400 şubesi bulunuyor. İş Holding ise Türkiye’de Krispy Kreme, Pizza Hut, KFC gibi markaların operasyonlarını yürütüyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir